Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı

Average: 4.3 (12 votes)
 Gümüş Cad.No:4 Harbiye 34367 Istanbul
  +90 212 373 11 00
1996 yılından bu yana ülkemizin ilk kongre merkezi olarak turizm sektörüne hizmet veren İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, 2000 kişilik Anadolu Auditorium ve 2000 yılında hizmete giren, aynı zamanda İstanbul’un En Büyük Balo Salonu ünvanına da sahip Rumeli Fuar ve Sergi Salonu ile birlikte, toplam 25 salonunda çok amaçlı toplantı ve organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.
5 yıldızlı yiyecek ve içecek hizmeti veren BORSA Restaurant ise, 5000 kişiye kadar olan organizasyonlarda damaklarda unutulmaz tat bırakan Türk Mutfağı’ndan seçme menüleri ve kusursuz servisi ile organizasyonlarda başarıyı tamamlayıcı unsurdur. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ’nın genç, dinamik ve profesyonel kadrosu mükemmeli yakalamak ve özellikle kongre turizmi'nin ülkemizde hak ettiği yere gelebilmesi adına profesyonel ekip ruhuyla ve titizlikle çalışmaktadır. Modern teknik ekipmanları ve eğtimli personeli ile Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ülkemizi temsil edip, istenilen ve hayal edilen muhteşem organizasyonlara imza atmaktadır.
İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile Hilton Oteliarasında yer alan Gümüş Caddesi ve yine İstanbul Lütfi Kırdar ile Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nun arasında kalan ve yoğun trafiği bulunan Taşkışla Caddesi tünel geçişi ile tamamen yerin altına alınarak bu alan yayalaştırılmıştır. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek organizasyonlar esnasında hizmet alınabilecek otoparklar;
  • İSTANBUL KONGRE MERKEZİ OTOPARKI / 700 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK
    Bu otoparka Rumeli Fuar ve Sergi Salonu önünden girilen tünelin içinden ulaşılabilmektedir.
  • HİLTON OTELİ OTOPARKI / 500 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK
    Bu otoparka Taksim yönünden gelinerek, Radyo Evi'nden sağa dönüp ulaşılabilmektedir.
  • INTER LIMOUSINE OTOPARKI / 275 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK
    Bu otoparka Nişantaşı yönünden gelinerek, İtfaiye'nin hemen yanından ulaşılabilmektedir.
Lütfi Kırdar U.K.S.S. kentin en merkezi yerlerinden biri olan Harbiye'de bulunmaktadır. Askeri Müze'nin arkasında CRR Konser Salonu'nun yanında yer alır. Mekan, Taksim-Şişli hattı üzerindeki Harbiye Otobüs durağından 5 dakika, Taksim Metro İstasyonu'ndan 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Cumhuriyet Caddesi üzerinden İstanbul Radyosu'nu geçtikten sonra sağdan Gümüş Caddesi'ne dönülerek ulaşılabilir.