Pinhani Konseri

Pinhani Konseri

Alternatif rock müzik grubu Pinhani "Kedi köy" albümü ile konserlerine devam ediyor.

Günümüzün önemli rock gruplarından biri olan Pinhani Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer tarafında 2003 senesinde oluşturuldu.Aynı zaman da kuzen olan müzisyenlerin kaydettikleri demoyu gitarist Akın Eldes'e dinletti ve böylece albüm hikayesi başlamış oldu. 2006 yılının Nisan ayında ilk albümleri İnandığın Masalları' müzikseverle sundu.  Albümde gitarları Akın Eldes, davulları Cem Aksel çaldı. 2006'da gruba davulcu Hami Ünlü yer aldı. Akın Eldes ve Cem Aksel'in yanı sıra Ceyhun Kaya, Selim Aydın gibi birçok müzisyen konser etkinliklerinde yer almaktadır.Daha sonra 2007 yılında Kanal D'de başlayan Türk gençlik drama dizisi olan Kavak Yelleri dizi müziklerini icra ettiler.

 1. Kediköy (2016)
 2. Canlı Yayın (2013)
 3. Başka Şeyler (2012)
 4. Zaman Beklemez (2008)
 5. İnandığın Masallar (2006)
 1. İstanbul' da
 2. Hele Bi Gel
 3. Ben Nası Büyük Adam Olucam
 4. Ağlama
 5. Dursana Dünya
 6. Ne Güzel Güldün
 7. Düğün Dernek
 8. Zaman Beklemez
 9. Sevmekten Usanmam
 10. Yitirmeden
 11. Bana Hediye
 12. Gönül Dağı
 13. Bir Varmışım Bir Yokmuşum
 14. Uçtu Uçtu
 15. Dur Söyleme
 16. Düşmanmışız Gibi
 17. Unutuldular
 18. Geri Dönemem
 19. Beni Sen İnandır

Kediköy 

Pinhâni grubunun 2016 yılının Ocak ayında  5. stüdyo albümünü müzikseverlerle paylaştı. Albüm, 8 Ocak'ta iTunes ve Youtube'da yayınlandı, 15 Ocak'ta ise raflara eklendi.

Şarkı Listesi

 1. "Nehirler Durmaz"
 2. "Sen Olmayınca"
 3. "Geri Dönemem"
 4. "Köprü Ortasında"
 5. "Beni Sen İnandır"
 6. "Dur Söyleme"
 7. "Zor Günler"
 8. "Düşmanmışız Gibi"
 9. "Koluma Yazdım İsmini"
 10. "Oyalan"
 11. "Benim Yüzümden"
 12. "Kurtar"
 13. "Dur Söyleme (Tekli Versiyon)"

Canlı Yayın

Pinhâni'nin 4. albümü Canlı Yayın,  2013 yılında piyasaya çıkarttı. Diğer albümlerinden en önemli farklı grup üyelerinden Selim Aydın'ın evinde, her gelen kişinin bir arkadaşını beraberinde getirmesi suretiyle, 30 kişilik bir gruba verilen konserin kaydında oluşmaktadır.

Şarkı Listesi

 1. "Bir Varmışım Bir Yokmuşum"
 2. "Gönül Dağı"
 3. "Şairin Elinde"
 4. "Beni Al"
 5. "Bir Damla Gözlerimde"
 6. "Sevduğum Yanımda Uyusun"
 7. "Hele Bi Gel"
 8. "Ya Sen Olmasaydın"
 9. "Uçtu Uçtu"
 10. "Ağlama"
 11. "Bir Elmanın Yarısı"

Başka Şeyler

Pinhani grubunun 2012 yılının Şubat ayında yayınladığı 3. stüdyo albümü; Başka Şeyler.

 1. "Bana Hediye"
 2. "Beni Unutur musun?"
 3. "Yitirmeden"
 4. "Çok Aşık"
 5. "Kaçsam Gitsem"
 6. "Hiç Kimseyim"
 7. "Değirmendeki"
 8. "Kendime Zararım"
 9. "Günaydın Sevgilim"
 10. "Kapı Parası"
 11. "Eylül"
 12. "Düşen Yaprağın İçinde"

Sinan Kaynakçı

Vokal , Saksofon, Kaba Zurna, Tulum, Kemençe 
25 aralık 1979'da İstanbul’da doğdu. Çocukluğu Florya ve Bakırköy’de geçti. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden 1998 yılında mezun oldu. Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında flüt dersleri aldı, gitar çalmaya da aynı yıl başladı. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop’ta davul dersleri aldı. 2001–2003 yılları arasında “Van Basten” grubuyla Beyoğlu’nda çeşitli mekânlarda çaldı. Bu dönemde şarkı yazmaya başladı. Farklı hedefleri nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kaldı. 2004 yılında kurulan Pinhâni ile kendi şarkılarını kaydetmeye ve yayınlamaya başladı. Grubun 5 albümündeki şarkıların büyük bölümünün sözü ve müziğini yazdı. Pinhâni dışında başka müzisyenlere de sahnede eşlik etmekte, yazdığı şarkılar ve enstrümanlarla albümlerine katkıda bulunmaktadır. Konserlerde gitar ve saksofon dışında tulum, kaba zurna gibi etnik enstrümanlar kullanmaktadır.

 

Selim Aydın

Bas Gitar 
16 Mayıs 1981'de Ankara’da doğdu. Çocukluğu Adana’da geçti. Ortaokul yıllarında klasik gitar dersleriyle müziğe başladı. Lisedeki grubuyla yarışmalarda ve konserlerde çaldı. 2001 yılı sonunda Sinan Kaynakcı ile beraber Van Basten grubunu kurdu. Cem Nasuhoğlu'ndan gitar ve armoni dersleri aldı. Bir dönem yurt dışında olduğu için ilk albümün kayıtlarında bulunamadı, albüm çıkmadan kısa bir süre önce Pinhani'ye katıldı. İlk konserlerinden beri Pinhani ile çalmaktadır. Pinhani dışında çeşitli müzisyenlere eşlik etmekte, kayıt ve sahnede tonmaysterlik yapmaktadır. 

 

Hami Ünlü

Davul 
12 Mayıs 1985 de İstanbul da doğdu. Ortaokul ve liseyi Notre Dame de Sion’da okuduktan sonra 2004 senesinde Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümünü kazandı. Şu sıralar üniversiteye devam etmektedir. Müzik hayatı 2000 senesinde kayıt olduğu Drum Club’ta başladı. Ders aldığı Drum Club hocaları arasında Hakan Açıkalın, Bülent Akbay, Alişan Topaloğlu ve Berke Özgümüş yer almaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında amatör anlamda cazla ve davulla iç içe yaşadı. Üniversitede Paris Konservatuarı Caz bölümünde hoca olan Phillipe Poussard eşliğinde caz atölyelerine katıldı. 2006 Mayıs ayında Pinhâni'ye dahil oldu. Pinhâni dışında çeşitli caz ekiplerine eşlik etmektedir. 

 

Akın Eldes

Gitar 
Akın Eldes, Frankfurt (Almanya) da doğdu. Müziğe ilk adımları herkes gibi mandolin ve flüt ile attı. Sağ-Sol olaylarına karışmasını istemeyen ailesinin gitar almaması nedeniyle ancak lisede gitar çalmaya başladı. E-5, Painted Bird, Asım Can Gündüz ve Çapkınlar gruplarından sonra 1986 ile 2000 yılları arasında Bulutsuzluk Özlemi’nde yer aldı. 2000 yılından sonra çeşitli gruplarla sahneye çıktı ve albüm kayıtlarında bulundu. Tüm bu koşuşturmanın arasında boş durmayan Akın Eldes, kendi müzikal bakışını anlatan altı da albüm yayınladı. Pinhâni’ nin 5 albümünde  de gitarist olarak yer aldı, besteleriyle katkıda bulundu, ilk 4 albümde prodüktörlük yaptı. Akın Eldes, halen Pinhâni’ nin büyük konserlerinde çalmakta, Pinhâni dışında kendi solo projesini yürütmekte, Bulutsuzluk Özlemi, Bülent Ortaçgil ve daha bir çok müzisyene eşlik etmektedir.

 

Eray Polat

Gitar 
1991 yılında İstanbul'da doğdu. Daha sonra Fethiye'ye yerleşti ve 18 yaşına kadar burada kaldı. Müziğe, ilkokul yıllarında aldığı bağlama dersleriyle adım attı. Gitar çalmaya ise lisede başladı. 2010 yılından itibaren Pinhani'ye konserlerde destek vermekte, 2014 yılından bu yana tüm konserlerde çalmaktadır. Pinhani dışında başka müzisyenlere sahnede ve stüdyoda eşlik etmekte, kayıt ve tonmaysterlik yapmaktadır.

 

Cem Aksel

Davul 
17 Şubat 1963'de Ankara’da doğdu. Caza ve davula olan ilgisi İstanbul’da ortaokul sıralarında başladı. Lise yıllarında amatörce devem eden müzik hayatı lise sonrası profesyonelliğe dönüştü. 1983 yılında İsviçre Bern’de bulunan, Swiss JazzSchool’a kaydodu. Ancak maddi olanaksızlıklar nedeniyle devam edemedi. O günden bu yana yaşamını müzik ile kazanan sanatçı 60 kadar albüm çalışmasında çeşitli şarkıcılara eşlik etti. Türkiye’nin hemen hemen bütün cazcıları ile çaldı. Halen Ankara'da yaşayan Cem Aksel, Bülent Ortaçgil ve çeşitli caz müzisyenleri ile farklı mekanlarda çalmaktadır. Pinhâni’nin birinci,ikinci ve beşinci albümünde davulcu olarak yer aldı. Fırsat buldukça konserlerde de gruba eşlik etmektedir.

 

Zeynep Eylül Üçer

Klavye 
16 Eylül 1985' te İstanbul’da doğdu. Çocukluğu Teşvikiye’de geçti.1991–1997 yılları arasında TRT İstanbul çocuk korosunda şarkı söyledi. Ortaokula İstanbul’da başladı.1 yıl sonra ailesiyle Antalya’ya yerleşti. Antalya Koleji’nde okudu ve okulu adına 2.ligde uzun süre basketbol oynadı. Kuzeni Sinan’ın ona hediye ettiği bas gitarla aktif müzik yaşantısı başladı. Müzik öğretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldı. 2004'ten itibaren aralıklarla geldiği İstanbul’a 2005' te yeniden yerleşti. İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Yapım bölümünden mezun oldu. Bir yandan kendi kurduğu çalgı yapım atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte, bir yandan da özel bir okulda müzik öğretmenliği yapmaktadır. Bazı konserlerde Pinhani'ye eşlik etmektedir.