Pilli Bebek

Pilli Bebek Konseri

Pilli Bebek grubu konserlerine devam ediyor. İstanbul, İzmir ve Ankaradaki çeşitli mekanlarda verdiği konser ile grubu canlı dinleyebilirsiniz.

Bugüne kadar farklı oluşumlar içinde olan Pilli Bebek'in kadrosu;

  • Bas ve geri vokalde Emre Yalçıntaş,
  • Gitar ve vokalde Cem Kısmet,
  • Davul ve geri vokalde Emre Günaydın'dan oluşuyor.

Pilli Bebek grubunun ikinci albümü olan Olsun'un prodüktörlüğünü Uğur Memiş ve Cem Kısmet üstlendi. Grup aynı zamanda son günlerin sevilen polisiye dizisi Behzat Ç.'nin de müzikleri yapıyor.

Pilli Bebek, 23 Mayıs akşamı Jolly Joker İstanbul'da müzikseverler ile buluşuyor.

Pilli Bebek,1990'lu yıllarda Türkiyenin en popüler Rock grubudur.Grup sanatsal çalışmalrına 1992 den bu yana devam etmektedir.Ülkemizin çoğu şehrinde çeşitli konserlere imza atan grup enerji dolu performansları ile müzikseverleri kendilerine hayran bırakmaya devam ediyor. Heavy Metalden Türk Sanat Müziğine, Kuzey Avrupa rockından Latin müziğine kadar birçok müzik türünden etkilenen gurup ,oluşumunu denizcilik tarihiyle aynı dönemlere dayandıran, klasik dönemde adlandırılmış  ve günümüzde  Venedikli gondolcuların serbest form ve melodik yapılarıyla sürdürdükleri Barkarol stilini  kavramsal olarak kendilerine yakın hissetmiş, müziklerini de böyle açıklamışlardır.Grup Rock müzik tarzlarıyla oldukça başarı elde etmiş ve her kesimden hayran kitlesine sahip olmuştur.Müzik yapmak hangi tarzdan olursa olsun eğlenmeyi ve hissetmeyi bilmek ile ilglidir.Sanatın devam etmesi ve gelişmesi için bol müzikli günler!!! Bu gurubun konseri kaçmaz.