Halil Sezai Konseri

Halil Sezai Konseri

Halil Sezai son albümü "Ervah-ı Ezelden ve diğer albümlerinden oluşan eserlerini seslendirecek.Müzikseverleri unutulmayacak bir konser bekliyor.

Sanatçılık  mesleğinden ayrı bir dönem oyunculuk da yapan Halil Sezai,  "Yapışık Kardeşler","Ammar","Çilek", "Sabit Kanca" , "İncir Reçeli" ve "Gönül Yarası" isimli filmlerde; "Kader", "Yapma Diyorum", "Ihlamurlar Altında", "Türkan", "Sevgili Dünürüm" ve "Kahve Bahane" isimli televizyon dizilerinde; "Problem Çözen Adam" isimli internet dizisinde; Badem Grubu’nun "Kalpsiz" ve Bulutsuzluk Özlemi’nin "Rüzgar" isimli kliplerinde rol aldı. Aynı zamanda sanatçı 2015 yılında Ervah-ı Ezelden isimli bir albümünü müzik piyasasına sürmüştür.Albüm müzikseverler tarafından yoğun ilgi ile dinlenmiştir.

Halil Sezai Biyografisi 

 Halil Sezai Paracıkoğlu, sanatçının asıl adı olamakla birlikte Halil Sezai olarak bilinir. Oyuncu ve şarkıcı 16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldi. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden göç eden Halil Sezai soyadını buradan almıştır. Lise öğrenimini  Eskişehir Atatürk Lisesi'nde bitiren  Halil Sezi, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümünde eğitimine devam etti ve 2003 yılında bu bölümde eğitimini tamamladı.

Hayranları Albüm Çıkarmasını İstemedi

Halil Sezai, Sabah gazetesinde yayınlanan röportajında hayranlarının onun albüm çıkarmasını istemediğini dile getirdi. Türkiye'ye çok sayıda başarılı ses kazandıran Eskişehir'li Halil Sezai Ihlamurlar Altında, Kader, Kahve Bahane ve Türkan gibi popüler dizilerde çok da göz önünde olmayan küçük rollerde yer aldı ve bundan ötürü da çok fazla göz önüne gelmedi.

Halil Sezai sanki kenarda, köşede kalmayı seviyordu ve biraz da böyle davranıyordu. Aslında bunun aksine onun ünlü ve tanınmış bir oyuncu müzisyen olmadan önce zaten onu iyi tanıyan sabit bir hayran kitlesi olduğunu bahsetmeden geçmemek gerekiyor. Halil Sezai'nin hayran kitlesi bugün herkesin söylediği şarkıları zaten yıllar öncesinden ezbere biliyordu. Ev terlikleriyle kamera karşısına geçip gitarına vura vura söylediği şarkıların bağımlısıydı. Aynı hayran kitle Halil Sezai'nin albüm çalışmalarına çok da sıcak bakmıyorlardı, bunun sebebi de sanki onların biraz bencil olması gibi, hayranı oldukları sesin başkaları tarafından dinlenmesini, bilinmesini çok da istemiyorlar gibi, çok sevdikleri sesin popüleritesinin artmasını reddettiler.

Halil Sezai şimdi İstanbul'un bir ozanı gibi kentli insanın iç dünyasını, melankolik sözlerle anlatmaya devam ediyor. Şarkı söylerken çok büyük haz aldığını sizlerde fark edebilirsiniz Hem oyunculuk hem de müzik çalışmaları ile geniş kitllelere adını duyuran Halil Sezai, "İsyan" şarkısı ile uzun süre müzik listelerinde liste başı oldu.2012 yılında " Seni Beklerken" albümü ile Kral Tv Müzik Ödüllerinde 'En İyi çıkış Yapan Sanatçı' ödülünü aldı.

Halil Sezai, Türkiye ve yurtdışında verdiği konserlerle müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. 

 1. Seni Beklerken (2011)
 2. Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit) (2012)
 3. Seni Beklemek (2012)
 4. Ey Aşk (2013)
 5. Ervah-ı Ezelden (2015)
 1. Sevgili Dünürüm : Cem 2007
 2. Ihlamurlar Altında Murat 2005
 3. Ankara Devlet Konservatuvarı 2007
 4. Kader : Levent 2007
 5. Kahve Bahane : Muhsin 2009
 6. Yapma Diyorum : Sağlıkçı Tezcan 2009
 7. Türkan Dizisi : İsmail 2011
 8. İncir Reçeli : Film (2011)
 9. Problem Çözen Adam : İnternet Dizisi - 2011
 10. Bir Hikayem Var : 2013
 11. Sabit Kanca : Fizik Öğretmeni - 2013
 12. Çilek : (Film) 2014
 13. İncir Reçeli 2 : Metin (Film) 2014
 14. Ammar : (Film) 2014
 15. Arkadaşım Hoşgeldin : Komedi Programı - 2014
 16. Yapışık Kardeşler : (Film) İmam - 2015