Grup Abdal Konseri

Yeni bir varoluşun en güzel örneği olan Grup Abdal müzik severlere enfes yorumlarını dinlettirmek için tekrar sahnelerde.!!

Abdal, yeni bir müzikal varoluş ve arayış  çabasıdır diyerek bir geleneğin ayak izlerini takip ediyor. Ege’den Dersim’e türküleriyle karındaşlığın yol haritasını çiziyor. Yeni müzikal çabalarıyla insanlığın ortak acılarına, sevinçlerine kulak veriyor.

"İşe sevdiğimiz türkülerle başladık" diyor; sevdikleri ve severek söyledikleri her bir türkü bizi bir bilinmeyene ya da bilmek istemediklerimize yöneltiyor.

Kulağımıza bambaşka tınılar çalıyor Abdal; hiç de alışık olmadığımız tatda tınılar bunlar ve en sonunda Abdal’da bizi büyüleyen şeyin ne olduğunu buluyoruz.

“Abdal” grubunun müzik sektörüne ilk kez atılması ilk olarak sosyal medya vasıtasıyla olmuştur..Dinleyicileriyle İnternet ortamında bir araya gelen grup, kültürel değerleri sahiplenirken, dinleyicilerinin beğeni ve fikirlerini de kaile alarak, ilk albüm çalışamaları olan  Ervah’ı Ezeldeyi  2012 yılının  ocak ayında müzik piyasasına tanıtmış oldular. Her ne kadar Abdal yeni bir oluşum olarak bilinsede  aslında uzun yıllar müziğe adanmış bir emeğin bütününü temsil etmektedir. 2013 senesinin  mart ayında ikinci albümleri ozancayı yayınlayan grup müzikal hayatına devam etmektedir.

Grup Abdal: Burcu Sarak, Ali Ekber Kayış, Özge Ünkap, Kerem Kekeç.Bu grup konserlerinde enfes yorumları ile dinleyecileri mest etmeye devam ediyor. 

 

 

 

Başlık: 
Albümleri
İçerik: 
  • Ervah-ı Ezelde (2011)
  • Ozanca (2013)
Başlık: 
Albüm içeriği