Gökhan Türkmen

Gökhan Türkmen Konseri

Büyük İnsan şarkısının Youtube'da paylaşıldıktan sonra yoğun ilgi görmesi sonucu yıldızı parlayan Gökhan Türkmen İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerimizdeki konserlerini vermeye tüm hızıyla devam ediyor....
30 Haz 2018 21:30

Gökhan Türkmen Kimdir?

1983 yılında İstanbul'da dünyaya gözlerini açan sanatçı müziğe ilk olarak 1997 senesinde  başlamıştır.. 2000 yılından itibaren de çeşitli mekân ve organizasyonlarda aktif olarak müzik sanatına devam etti. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümündeki eğitimini tamamlayan Gökhan Türkmen, mezuniyetinden sonra 1 yıl gibi bir sürede şan dersi aldı ve bu dönemlerde çeşitli radyo kanalları ve mekânlarda konserler verip , birçok sosyal etkinlik gerçekleştirdi.

Söz ve müziğini Serkan Söylemez'in yaptığı Büyük İnsan isimli şarkının Youtube'da 5 milyondan fazla kişi tarafından tıklanıp izlenmesiyle Gökhan Türkmen'in biranda popülaritesinde artış oldu. ''Büyük İnsan'' isimli şarkısıyla çıkış yapan sanatçı  "Dön" isimli şarkısını da Youtube üzerinden sevenleriyle paylaştı. Aynı yıl içinde Nokia'nın düzenlediği bir yarışmaya Efkarlıyım adlı şarkısıyla aday oldu. Toplamda Youtube'da 3 şarkı yayınlamış olan Gökhan Türkmen, bu şarkılar ile müzikseverler tarafından beğenildi. Profesyonel müzik kariyerine Keremcem ve Aykut Gürel'in desteğiyle başladı. 2008 senesinde Büyük İnsan adını verdiği ilk albümünü yayınlayan Gökhan Türkmen, bu albümdeki Dön, Yan Sen ve Büyük İnsan şarkılarına klip çekti ve yayımladı.

2010 yılının Mart ayında çıkardığı Biraz Ayrılık isimli ikinci albümüyle de bütün dikkati üzerine toplayan Türkmen, bu beğenisini albüm satışlarına, radyo ve müzik kanallarında en çok çalan şarkıya ve bunun yanında birçok ödüle dönüştürdü. Biraz Ayrılık albümünde yer alan Rüya, Ayıp Ettin, Biraz Ayrılık ve çok beğenilen Bir Öykü adlı parçalara klip çekti. Aydın Ketenağ'ın 2011 yılında Ayıp Ettin şarkısı için çektiği video klipte Türkmen'e Nora Tokhosepyan katkıda bulundu. Bir Öykü isimli şarkısının klibi de yine Aydın Ketenağ tarafından çekildi ve bu video klipte Gökhan Türkmen'e Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.Gökhan Türkmen bir diğer çok beğenilen şarkısı ''Bitmesin'e '' de klip çekti. Ali Demirel'in yönetmenliğini yaptığı ve Bolu Abant Yedi Göller’de çekilen klipte Gökhan Türkmen'e Best Model Türkiye 1. Tuğba Melis Türk eşlik etti.Tüm bu koşuşturma arasında, hayatımın en büyük tek kelimelik heyecanını yaşayarak “Evet” dedim ve doğumgünüm de olan 1 Eylül 2014 günü 16 yıllık arkadaşım Sinem Aksoy ile evlendik. Birçok ödül alan Gökhan Türkmen en son ödülü 2015 yılında 1.Türkiye Gençlik Ödülleri "En İyi Erkek Sanatçı" oldu.Bir yandan yoğun bir şekilde müzikal çalışmalarına devam eden Gökhan Türkmen diğer taraftan sansasyondan uzak, sakin bir hayat sürdürmekte.Sanatçı bu muhteşem şarkılarını konserlerıinde sevenleriye paylaşmaya devam ediyor.

Gökhan Türkmen Albümleri

  • 2008: Büyük İnsan
  • 2010: Biraz Ayrılık
  • 2012: Ara
  • 2014: En Baştan
  • 2016: Sessiz