Ferhat Göçer

Ferhat Göçer Konseri

Ferhat Göçer sevenleri ile buluşuyor.

Ferhat Göçer unutulmayacak albüm şarkıları ile sevenlerine müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.Yaza özel Ferhat Göçer konseri kaçmaz. 

Sanatçı 23 Haziran 1970 tarihinde Şanlıurfa‘nın nın Birecik ilçesinde dünyaya geldi. Öğretmen olan anne ve babasının tayininin çıkmasıyla 4 yaşında İzmit’in Samanlı Dağları’ndaki Düzlük Köyü’ne yerleşti. S anatçı bu köyde  ilkokul öğrenimini tamamlamış oldu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmitte devam ettirdi. 1985’te İzmit Lisesi’nden mezun oldu. 1986yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tıp eğitimine başladı. Bundan iki yıl sonra 1988‘de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü ön lisans eğitimini almaya hak kazandı. Bu arada Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda da sözleşmeli olarak şarkılarını seslendirmeye başladı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer, mecburi tıp hizmetinden dolayı Şanlıurfa’ya doktor olarak tayinin çıkmasıyla Devlet Opera ve Balesi’nden ayrılır.

Mecburi tıp hizmetinden dolayı müziğe 1 yıl ara vernek zounrda kalan Göçer, 1994 yılında İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastahanesi‘nde Genel Cerrahi asistanı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi oldu.

Yine aynı yıl , konservatuar arkadaşlarıyla kurduğu “Turkuaz” adlı müzik grubuyla müzik hayatına atılımış olur. Zamanla gurup içerisinde  ön plana çıkmaya başladı. Günay Restoran’da Ajda Pekkan ile sahneye çıktı, sonra oradan Q Jazz Bar’a geçti. Bir yıl Q Jazz Bar’da hiç para almadan çalışmış. 1997 yılında başka bir grupla proje çalışmalarına devam etmiştir.

Artan tecrübeleriyle repertuarına eski şarkıları ve yabancı halk şarkılarını da kattı. Yakın zamanda ney ve kanunla zenginleştirdiği orkestrasıyla Klasik Türk Müziği‘nın yanı sıra opera aryaları, müzikaller, 60’lı yılların İngilizce parçaları, chansonlar, rembetikolar, İngilizce, Fransızca ve Yunanca parçalarda çalarak, çıktığı sahnelerde bambaşka bir hava estirdi.

Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile İstanbul‘dan, Diyarbakır‘a, Gaziantep‘den İzmir ve Ankara‘ya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve Antalya ile devam etti.

2005 yılının kışında Çırağan Q Bar‘da sahne alan Ferhat Göçer, yaz sezonunda ise salı geceleri Reina‘da sahne aldı.

Ferhat Göçer aynı zamanda Türkiye’ deki ilk şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara imza atarak yurtiçi ve yurtdışında oldukça ses getiren “Metropol Senfoni Orkestrası’ nın kurucusudur.

İlk albümünü 2005′te kendi adıyla çıkaran Ferhat Göçer, 2007 yılında ikinci albümü “Yolun Açık Olsun”la müzik piyasasındaki yerini aldı.Daha sonra yeni albümleri ile kariyerine renk katan sanatçı hız kesmeden konserlerine de devam etmiştir.

Düştüm Ben Yollara Albümü (2015)

Sığmıyorsun Geceye ve Zamana Albümü (2015)

Silinmeyen Hatıralar (2014)

Yarabbim Single (2013)

Sultan Süleyman Single (2013)

Kalbe Kiralık Aşklar Albümü (2013)

Seni Sevmeye Aşığım Albümü (2011)

Biz Aşkımıza Bakalım Albümü (2010)

Götür Beni Gittiğin Yere Single (2009)

Çok Sevdim İkimizi Albümü (2008)

Yolun Açık Olsun Albümü (2007)

Ferhat Göçer Albümü (2005)