Emre Aydın

Emre Aydın Konseri

Emre Aydın ''Özlüyorum'' adlı albüm şarkılarını ve eskimeyen şarkılarını da konserinde müzikseverlerle paylaşacak.
Muammer Karaca Tiyatrosu
4 Ağu 2018 22:00

2006 yılında Afili Yalnızlık  albüme de adını veren  şarkısıyla müzik gündeminde kalan Emre Aydın, Falling Down isimli single çalışmasından sonra  Kâğıt Evler albümüyle uzun süren bir ayrılıktan sonra sevenleri ile yeniden bir araya gelen sanatçı konser faaliyetlerine devam eden Emre Aydın, Jolly Joker İstanbul, Jolly Joker Ankara, Ooze Venue İzmir gibi büyük illerdeki mekanlarda sevenleriyle buluşuyor. 

Afili Yalnızlık adlı albüm çalışmasıyla çok sayıda ödül alan ve uzun süre gündemden düşmeyen genç sanatçı ayrıca 2008 yılında MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Emre Aydın

2 Şubat 1981 tarihinde Isparta’da dünyaya gelen Emre Aydın, 2002 senesinde, 6. Cadde grubu ile Türkiye genelinde düzenlenen Sing Your Song/Şarkını Söyle beste yarışmasında 1574 adayı arkasında bırakarak  Dönersen adlı beste çalışması ile birinciliğe layık görüldü.6.Cadde grubunun ilk ve tek albümü 2003 senesinde müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Emre Aydın, 2006 senesinde Hareket Vakti isimli coverı dışında söz ve müziklerinin tümünün kendine ait olduğu Afili Yalnızlık isimli ilk solo albümünü müzikseverler ile buluşturdu. Yalnızlığı anlattığı albüm hem müzik kalitesi hem de çarpıcı şarkı sözleri ile herkesin büyük beğenisini topladı.

Emre Aydın, Afili Yalnızlık, Git, Kim Dokunduysa Sana Ona Git, Dayan Yalnızlğım, Belki Bir Gün Özlersin ve Bu Kez Anladım adlı şarkılar için klip çekti. Emre Aydın, ilk albümü Afilli Yalnızlık ile yakaladığı büyük başarısını, Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı, Yılın En İyi Video Klibi, Yılın En İyi Parçası, Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı, Yılın En İyi Albümü gibi çeşitli kategorilerde 50’ye yakın ödül aldı. Sanatçı, dinleyicileriyle buluştuğu 400'den fazla konserle başarısını daha da perçinledi ve konser etkinlikleri daha da fazla hayran kitlesi sağladı. 2008 senesinde MTV'nin her yıl düzenlediği Avrupa Müzik Ödülleri (EMA)'nde önce Türkiye’nin En İyi Sanatçısı ardından Liverpool ‘da yapılan finalde 21 ülkenin birincisini geride bırakarak Avrupa’nın En İyi Sanatçısı ödülünü aldı ve Türkiye’de daha önce hiç olmayan bir ilki gerçekleştirdi.

Falling Down Emre Aydın'ın 2009'da çıkardığı singl'ı Türkiye de olduğu gibi yurtdışında da dijital ortamlarda satışa sunuldu ve dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.Sanatçımız  Emre Aydın, dijital ortamda en çok dinlenen sanatçı olarak bilinmektedir.

Emre Aydın, 2010 senesinde efkar temalı 2. solo albümü Kağıt Evler'i, İsveç’te Mr Radar Music Stüdyoları'nda Mats Valentin'in yapımcılığında hazırladı.

Duymak istiyorum şarkısı hariç tüm söz ve bestelerin Emre Aydın'a ait olduğu Kağıt Evler'in çıkış parçası Bu Yağmurlar albüm'den önce radyolar ve dijital ortam üzerinden müzik severlerle buluştu. Bu Yağmurlar, yayınlanmasından 2 gün gibi kısa bir sürede TTNet Müzik'te en çok indirilen ve dinlenilen şarkı oldu.

Emre Aydın, 1 Nisan 2010 yılında yayınlanan Kağıt Evler albümündeki Tam Dört Yıl Olmuş Dün, Bu Yağmurlar, Hoşçakal, Alıştım Susmaya, ve Son Defa parçalarına klip çekti.

Emre Aydın, 2012 yılının Mart ayında iki şarkıdan oluşan Beni Biraz Böyle Hatırla isimli single’ını müzikseverler ile buluşturdu. Emre Aydın ve menajeri Fadıl Dinçer'in ortaklığında kurulan 565 adlı yapım şirketinin ilk projesi niteliğinde olan single’ın çıkışı, bir Gülden Mutlu şarkısı olan Soğuk Odalar'la yapıldı.

Yapımcılığını Mustafa Ceceli’nin yaptığı Soğuk Odalar şarkısında Gülden Mutlu vokaliyle Emre Aydın'a eşlik etti. Aynı zamanda single’ın ismi de olan Beni Biraz Böyle Hatırla isimli şarkının yapımclığını ise Selim Öztürk yaptı. Single piyasaya çıkmadan bir hafta önce dijital platformlarda ve TTNet Müzik'te yayınlandı ve çok sayıda müziksever tarafından dinlenerek ayrı bir rekora imza attı.

Emre Aydın, çıkarmış olduğu single sonrası tanıtım projelerine ve konserlerine ara vermeden devam etmektedir.

YılÖdül veren organizasyonKategori
2006İstanbul FM Altın Ödülleri (İFA)En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı
2006Blue Jean Dergisi Best Of 2006 ÖdülleriEn İyi Şarkı (Afili Yalnızlık)
2006Blue Jean Dergisi Best Of 2006 ÖdülleriEn İyi Video Klip (Afili Yalnızlık)
2006Blue Jean Dergisi Best Of 2006 ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2006Blue Jean Dergisi Best of 2006 ÖdülleriEn İyi Produktör
2006Dream Dergisi 2006 En İyileri ÖdülleriEn İyi Erkek Şarkıcı
2006Dream Dergisi 2006 En İyileri ÖdülleriEn iyi Çıkış Yapan Sanatçı
2006Dream Dergisi 2006 En İyileri ÖdülleriEn İyi Türkçe Albüm (Afili Yalnızlık)
2006Dream Dergisi 2006 En İyileri ÖdülleriEn İyi Türkçe Şarkı (Afili Yalnızlık)
2006Dream Dergisi 2006 En İyileri ÖdülleriEn İyi Türkçe Video Klip (Afili Yalnızlık)
200614. Altın Objektif ödülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2007Powertürk Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
200734. Altın Kelebek ÖdülleriEn iyi Çıkış Yapan Solist
200711. İstanbul FM Altın ödülleri (İFA)En İyi Rock Erkek Sanatçı
200711. İstanbul FM Altın Ödülleri (İFA)En İyi Şarkı,Beste ve Söz (Sensiz İstanbul'a Düşmanım)
2007Dream Dergi 2007 En İyileriEn İyi Erkek Sanatçı
2007Dream Dergi 2007 En İyileriYılın Yerli Şarkısı (Git)
2007Dream Dergi 2007 En İyileriYılın Yerli Müzik Olayı (Sensiz İstanbul'a Düşmanım)
2008Powertürk Müzik ÖdülleriEn İyi Şarkı (Sensiz İstanbul'a Düşmanım)
2008Powertürk Müzik ÖdülleriEn İyi Düet (Sensiz İstanbul'a Düşmanım)
2008MTV Türrkiye Müzik ÖdülleriEn İyi Türk Şarkıcı
2008MTV Avrupa Müzik ÖdülleriAvrupa'nın En Sevilen Sanatçısı
2008Blujean Magazine 2008'in En İyileriEn İyi Erkek Sanatçı
200936. Altın Kelebek ÖdülleriMüzik Özel Ödülü
20111. TRT Müzik ÖdülleriYılın Albümü (Kağıt Evler)
2011Balkanika Müzik ÖdülleriYılın Şarkısı (Hoşçakal)
201138. Altın Kelebek ÖdülleriYılın Klibi (Son Defa)
  • Afili Yalnızlık
  • Falling Down, Kağıt Evler
  • Beni Biraz Böyle Hatırla
  • Eylül Geldi Sonra
  • Bir Pazar Kahvaltısı
  • Sen Beni Unutamazsın
  • Özlüyorum

Afili Yalnızlık

2006 yılında çıkardığı Hareket Vakti şarkısı dışında tüm söz ve müziklerinin Emre Aydın'a ait olduğu Afili Yalnızlık adlı ilk solo albümünü yayınlayan Aydın, Yalnızlık temasını işlediği albüm performansı ile büyük beğeni toplamıştır.[kaynak belirtilmeli] Bu albümle yakaladığı başarısını "Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı", "Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı", ‘’Yılın En İyi Parçası’’, ‘’Yılın En İyi Albümü’’, ‘’Yılın En İyi Video Klibi’’gibi 50’ye yakın ödülle, ve dinleyicileriyle buluştuğu 400’e yakın konserle devam ettiren sanatçı, 2008 yılında MTV tarafından her sene düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri (EMA)’nde “Türkiye’nin En İyi Sanatçısı” ardından Liverpool‘da yapılan finalde 21 ülkenin birincisini geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödüllerine layık görülmüştür. Bu albümünde 5 şarkısını kliplendiren sanatçı 2007 yılında Gripin adlı müzik grubunun kendi adlarını verdikleri albümde "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" isimli şarkıya düet yapmıştır. Bu şarkının büyük beğeni toplamasının ardından Emre Aydın, Gripin'le birlikte turneye çıkmıştır.

Falling Down, Kağıt Evler

Emre Aydın'ın 2010 yılında çıkardığı Falling Down isimli İngilizce teklisi, Türkiye ve yurt dışında dijital ortamda satışa sunulmuştur.

Sony Music ile albüm yapım ve menajerlik hizmetleri anlaşması imzalayarak tüm çalışmalarına sadece Sony Music bünyesinde devam etme kararı alan Emre Aydın yeni albümünün habericisi olan “Bu Yağmurlar” adlı şarkısını radyolar ve dijital ortam üzerinden müzik severlerle buluşturdu. Bu Yağmurlar, TTNET Müzik servisinin internet sitesinde en çok indirilen ve dinlenilen şarkılar arasında yer almayı başardı. Albüm çıkışından hemen önce Çatalca’da 20 saatlik bir çalışma ile Murad Küçükyönetmenliğinde kliplendirilen “Bu Yağmurlar” adlı şarkı radyolar ve müzik kanallarında en çok yayımlanan şarkı olarak zirvedeki yerini aldı.

1 Nisan 2010 tarihinde ise 4 yıllık bir aradan sonra 10 şarkıdan oluşan Kağıt Evler adlı ikinci stüdyo albümünü dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur. Sanatçı yeni albümüKağıt Evler'i, İsveç’te Kelly Clarkson, Eagle Eye Cherry, Sinead O'Connor ve Santana gibi sanatçıların albüm kayıtlarını yaptığı "Mr Radar Music Stüdyoları"nda, Mats Valentin prodüktörlüğünde hazırladı. Cemali’ nin Duymak İstiyorum adlı parçası hariç, albümde yer alan tüm söz ve besteler Emre Aydın'a aittir. Bu albümde 6 parçaya klip çekilmiştir. Müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştıran ve müzik çevrelerince olumlu eleştiriler alan Kağıt Evler albümü 65.000 satış rakamını geçerek önemli bir başarıya imza atmıştır.[4] Sanatçı bu başarısının sonucu olarak 17. Kral TV Müzik Ödülleri'nde En İyi Erkek Sanatçı, "Hoşçakal" adlı şarkısıyla da En İyi Şarkı Sözü ve En İyi Beste kategorilerinde aday olmuş ancak ödül kazanamamıştır. 38. Altın Kelebek Ödülleri'nde ise En İyi Klip ödülünü Serdar Ferit yönetmenliğinde "Son Defa" isimli şarkısına çektiği kliple kazanmıştır.

Beni Biraz Böyle Hatırla

2012 yılı şubat ayında Sony Music 'den ayrılıp menajeri Fadıl Dinçer ile birlikte 565 Yapım adında kendi müzik şirketini kurmuştur. Mart ayında bu şirketten DMC Müzik ile ortak yapım olarak Beni Biraz Böyle Hatırla isimli single çalışmasını yayınlamıştır.[6] Albümde sözü kendisine müziği Nikos Papadopoulos'a ait olan "Beni Biraz Böyle Hatırla" ve söz ve müziği Gülden Mutlu'ya ait olan "Soğuk Odalar" isimli parçayı Gülden Mutlu ile düet yaparak seslendirmiştir. Bu çalışma TTNET Müzik'te yayınlandıktan 5 gün sonra en çok indirilen albüm olurken ve "Soğuk Odalar" da en çok indirilen şarkı listesinde bir numaraya yerleşmiş ve resmi müzik listelerinde 4 hafta üst üste olmak üzere toplamda 6 hafta zirvenin sahibi olmuştur. Single'ın diğer parçası "Beni Biraz Böyle Hatırla" da kliplendirilmesinin hemen sonrasında listelerde bir numarayı çıkmayı başarmıştır. 19 Eylül 2012'de kliplenen şarkı 2 hafta listelerin bir numarasında kalmayı başarmıştır. Ardından 2012 yazında Fanta Gençlik Festivali'nde ünlü sanatçı Tarkan'la birlikte 16 şehirde konser verdi.

Eylül Geldi Sonra

Emre Aydın'ın Mats Valentin ve Mustafa Ceceli prodüktörlüğünde hazırlanan üçüncü solo albümü "Eylül Geldi Sonra" 17 Aralık 2013 tarihinde yayınlandı. Çalışmaları İsveç (Stockholm) ve İstanbul'da tamamlanan albümde "zamanr" temasını ele alan Emre Aydın, söz ve müziği kendisine ait şarkıların yanı sıra; Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli'nin "Belalım" ve Nazan Öncel'in "Geceler Kara Tren" şarkılarına da albümünde yer verdi. Albümün ilk video klibini "Eyvah" adlı şarkısına çeken Emre Aydın, yayınlanmasının hemen ardından dijital ve fiziki satış listelerinde hızla zirveye yükselen albümü sonrası tanıtım projeleri ve konserlerine devam etmektedir. Albümün çıkmasını takip eden haftalarda dijital müzik dinleme platformu TTNET Müzik'te albümün tüm şarkıları en çok indirilen şarkılar listesinde ilk 10'u alarak büyük bir başarı yakaladı.

Bir Pazar Kahvaltısı

Bir Pazar Kahvaltısı, ünlü Türk pop/rock sanatçısı Emre Aydın ile ünlü pop/rock grubu Model'in ortaklaşa hazırladığı DMC etiketiyle piyasaya sürülen tekli çalışmasıdır. 21 Kasım tarihinde klip teaser'ı yayınlanan tekli 24 Kasım tarihinde klibiyle birlikte piyasaya sürülmüştür. Söz ve müziği Can Temiz'e ait olan şarkının düzenlemesini Ozan Çolakoğlu yaparken klip yönetmenliğini Emre Aydın üstlenmiştir.