Cem Adrian Konser

Konser

Cem Adrian

Cem Adrian Konseri

Kendi özgü tarzı ve tavrı ile müzik çalışmalarına devam eden Cem Adrian Siyah Bir Veda Öpücüğü albümü sonrası konser etkinliklerine devam ediyor.
Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi
Jolly Joker İstanbul
17 Şub 2017 22:00
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
18 Şub 2017 17:00
Urban Lounge
11 Mar 2017 21:30

 

Hayatı

Bizim sahnelerden tanıdığımız adıyla Cem Adrian, gerçek adı ise Cem Filiz olan 30.11.1980 - Edirne doğumlu olan Türk ses sanatçısı. Babasının mesleği tüccar, annesi ise ev hanımıdır. Aslen Yugoslavya göçmeni bir ailenin 2. oğlu olarak Edirne’de dünyaya gelmiştir. Sesi 4,5 oktavlık bir aralığa sahiptir. Çok güçlü bir sese sahip olan sanatçı, çok kalın ve çok ince sesleri muhteşem bir ayarda çıkarabilmektedir. Ayrıca bulunduğu tarz içerisinde Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından birisidir. Adrian soyadını ise doğup büyüdüğü şehir olan Edirne’nin antik çağdaki ismi olan Hadrianoupolis ‘ten esinlenerek aldığı bilinmektedir.

Müzik Hayatı

2003 yılında müzik hayatına başlamıştır. Bu dönemde ise Mystica grubunda solist ve dansçı olarak çalışmalarını sürdürdü. 2005 yılı Şubat ayında ise “Bu Şarkıyı Sana Yazdım” isminde ilk albümünü piyasaya sürmüştür.

2006 yılı sonuna doğru ise ikinci albümü olan “Aşk Bu Gece Bu Şehri Terk Etti” albümünü çıkarmıştır. Albümün tanıtımını yaptığı konser ve Hayal Kahvesi konserleri ise Türkiye’nin neredeyse bütün illerinde üçüncü albümü piyasaya çıkana dek devam etti. Ayrıca Gökhan Çevir ile de çalışmıştır. Geçen bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katılmıştır. “Emir” albümünün kayıtlarının devam ettiği sırada, 2007 yılının sonlarına doğru kayda alınmaya başlanan tamamı piyano ile hazırlanmış olan serinin ilk albümü olarak nitelendirilen Essentials/Seçkiler-Etnik 2008 yılı Haziran ayında albümünü çıkarmıştır.

2007 yılında çalışmalarına başladığı ve prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarını, şarkı sözlerini, müziklerini ve aranjelerine kadar tamamen kendi yapmış olduğu dördüncü profesyonel çalışması ‘tanrının emri aşkı’ anlatan “Emir” adlı albümü ise 26 Aralık 2008 tarihinde takipçileriyle buluşmuştur. “Emir” albümüne konuk sanatçı olarak Hayko Cepkin ve Pamela Spence ‘de yer almıştır.

Beşinci profesyonel stüdyo albümü olan, “insanın dönüp varacağı yerin yine kendisi olduğunu” vurgulamış olduğu “Kayıp Çocuk Masalları” albümünü 25 Aralık 2012 tarihinde çıkarmıştır. Albüm 12 parçadan oluşmaktadır ve albümün tüm şarkılarının sözü ve müziği Cem Adrian’a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile de düetleri bulunmaktadır. Altıncı albümünü ise 18 Eylül 2012 tarihinde “Siyah Bir Veda Öpücüğü” adıyla çıkarmıştır. Albümde yine 12 adet şarkı bulunmaktadır. Albümde “Hani Bazen” parçasında Ayten Alpman ile düet yapmıştır.

2014 yılında ise daha önceden tamamı piyano ile hazırlanmış olan Essentials/Seçkiler albümünün devamı niteliğinde olarak düşündüğü Essentials/Seçkiler 2 albümünü çıkarmayı planlarken son anda bu düşünceden vazgeçerek Seçkiler 2 albümünün öncesine 2014 yılı Ekim ayında “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” albümünü çıkararak sanat hayatında 10. albümünü çıkarmanın başarısını elde etmiştir. Albümlerinde birçok isimle düet yapan Cem Adrian, bu albümünde ise Şebnem Ferah ve Sagopa Kajmer ile düet yapmıştır.

Albümünde yine 12 şarkı olup tüm şarkıların sözü ve müziği kendisine aittir.

 

 

 

  Albümleri

 •     2005 - Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım
 •     2006 - Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
 •     2008 - Essentials / Seçkiler
 •     2008 - Emir
 •     2010 - Kayıp Çocuk Masalları
 •     2012 - Siyah Bir Veda Öpücüğü
 •     2013 - Şeker Prens ve Tuz Kral
 •     2014 - Cam Havli (Umay Umay ile birlikte)
 •     2014 - Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum
 •     2015 - Yalnızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni
 •     2016 - Essentials / Seçkiler 2